Adsense ile Nasıl Para Kazanılır

Adsense ile Nasıl Para Kazanılır

İnternette sörf yaparken hepimiz gezdiğimiz sitelerin sağında solunda bir sürü reklam görürüz.Eğer biz de webmasterlığa merakımız varsa ve sitemiz yoksa keşke benim de sitem olsa da reklamlardan para kazansam demeyenimiz yoktur. Kimimiz bu arzusunu eyleme dökerek internet siteleri açmakta ve büyük paralar kazanmaktadır. Fakat bu iş hem kolay hem de zor bir iştir. Bu makalede sizlere “Adsense ile Nasıl Para Kazanılır ?” sorusunun cevaplarını anlatacağız.

Adsense ile para kazanmak için size ait rahatlıkla reklam koyabileceğiniz bir web adresine sahip olmanız gerekmektedir. Eğer ücretsiz bir site açmak istiyorsanız piyasada bir sürü bedava blog mevcuttur. Blogger.com bunların en ünlüsüdür. Ücretli site açacaksanız ise bir domain ve hostinge sahip olmalısınız. Bu ihtiyacı karşılayan onlarca hosting ve domain firması vardır. Sitenizi açmadan önce ne üzerine yayın yapacağınıza karar verin. Eğer bir hobiniz varsa örneğin akvaryum konusunda bilgiye sahipseniz akvaryum hobisiyle ilgili blog açabilirsiniz. İlla ki haber sitesi veya büyük bir portal açmanıza gerek yok. Çünkü Adsense’in tematik yayınlara reklam verme olasılığı daha yüksektir. Hatta böyle az bilinen konularda Adsense’den kazanç oranı daha fazladır.

Kazanmadan Önceki Aşamalar

Sitenizi açtınız. Şimdi sıra içini doldurmaya geldi. Adsense’e başvurmadan önce sitenize doyurucu sayı da içerik doldurun. Siteyi içerikle doldurduktan sonra Adsense’e başvurunuzu yapın. Başvurunuz 1 hafta içinde sonuçlanacaktır. Eğer olumsuz sonuç aldıysanız Adsense’in neden size olumsuz yanıt verdiğini içeren yazıyı okuyun. O yazıda eksiklerinizi görüp ona göre düzenleyip tekrar başvurunuzu yapın. Olumlu sonuç aldıysanız ise sıra sitenin içerisine adsense kodlarını koymaya geldi. Adsense kodları okuyucuyu yormayacak fakat direkt görebileceği yerlere koyulmalıdır. Bir süre sonra hesabınızda paralar kazandığınızı göreceksiniz. Sitenizi de devamlı güncellemeyi unutmayın. Devamlı güncellenmeyen siteleri Google arama motoru sık ziyaret etmez ve bu da adsense geliri ve ziyaretçi sayınızın düşmesine neden olur.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

lk Bahar Modaslk Bahar Modas