Aile Hekimi Randevusu Nasıl Alınır

Aile Hekimi Randevusu Nasıl Alınır

Hepimiz maalesef hastalanıyoruz ve çeşitli nedenlerden dolayı aile hekimlerine yolumuz düşüyor. Aile hekimlerine danışmak için ise e-randevu sistemi aracılığıyla panelden randevu almamız gerekiyor. Peki aile hekimi randevusu nasıl alınır ? Bu makalede sizlere aile hekimlerinden randevu alırken nasıl yol izlemek gerektiği konusunu anlatacağız…

Aile hekimlerinden randevu alırken iki türlü randevu alma seçeneği bulunmaktadır. 1. Seçenek internetten randevu almak 2. Seçenek ise telefonla randevu almaktadır. Telefonla randevu alacağımızda 182 numaralı hattı aramamız gerekmektedir. Bu hatta karşımızdaki operatör bizden TC kimlik numaramızı isteyecektir. TC kimlik numaramızı operatöre verdikten sonra günü seçeceğiz ve randevu işlemimiz tamamlanmış olacak. En yakın tarihe randevu istiyorsak operatör bizlere en erken ne zaman boşluk varsa o tarihi verecektir.

Aile hekimlerinden internetten randevu almak için ise; http://www.hastanerandevu.gov.tr/Randevu/ adresine tıklamamız gerekmektedir. Siteye girdikten sonra önümüze merkezi randevu giriş sistemi ve tc kimlik no, şifre gibi bilgiler isteyen ekran çıkacaktır. Ekrana daha önce aldığımız şifremiz ve tc kimlik numaramızı girerek bize en uygun günü seçip randevu alabiliriz. Peki şifremiz yok ve ilk kez randevu alacaksak ne yapmalıyız ?

Yeni üye butonuna tıklayarak üyelik ekranından; adımız soyadımız, tc kimlik numaramız, kayıtlı olduğumuz ilçe ve kayıtlı olduğumuz hekimlik gibi seçenekleri işaretleyip ve ardından kendimize bir şifre seçerek üyeliğimizi alabiliriz. Bu üyelik alındıktan sonra tekrar randevu bölümüne girerek aile hekimliğimizden randevu talep edebiliriz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

lk Bahar Modaslk Bahar Modas