Arsa Kredisi Almak

Arsa Kredisi Almak

Bankacılık sektörü her geçen gün kredi imkanlarını genişletmektedir. Arsa kredisi de bu yeniliklerden nasibini almış ve istediği arsayı almak isteyen fakat yeterli birikimi bulunmayanlara seçenek haline gelmiştir. Kredi notunuza göre belirli faiz oranları ile arsa kredisi alabilir veya herhangi bir taşınmazınızı ipotek göstererek bu kredi imkanından faydalanabilirsiniz. Eğer taşınmazınız yoksa kredi notunuzu findeks.com a girerek yada KKB (Kredi Kayıt Bürosu) aracılığıyla öğrenebilirsiniz. Bu makalemizde sizlere devlet bankalarının ve özel banka kuruluşlarının arsa kredisi imkanlarından bahsedeceğiz.

Vakıfbank: Vakıfbank 2B arazilerine “2B Arazi alım kredisi” adı altında destek sağlamaktadır.  Kredide peşin satın alınma nedeniyle rayiç bedelin %44’ü kadar indirimden yararlanabilirsiniz. Uzun vadeli finansman olanağı bu krediyi ekonomik durumunuza göre taksitlendirmeni sağlar. Taksitler eşit miktarda, 3 ay ödemesiz dönemli ve 3 ay ödemeli dönemli olarak düzenlenebilmektedir. 2B arazisi bakanlığını yeni yönetmeliği gereğince tebligat tarihinden itibaren 3 ay içerisinde ödeme zorunluluğundan dolayı tebligat tarihinden sonra 3 ay içerisinde krediye başvurmalısınız.  Kredide %5 Banka Sigorta Muamele Vergisi (BSMV) ve %0,5 kredi tahsis ücreti bulunmaktadır. Kredinin vadesi 120 ay ve faiz oranı %1,30’dur.Peki Vakıfbank arazi kredisi için gerekli belgeler nelerdir?kimlik belgesi, gelir belgesi, defterdarlık veya mal müdürlüğü tarafından kaşelenmiş tebligatın asıl belgesi ve 2B arazisi için başvuru bedelinin ödendiğini gösteren belge ile başvurabilirsiniz.

Türkiye İş Bankası: Arsa kredisi almak isteyenlere 120 aya kadar vade ve taksit imkanlarıyla İş Bankası kredi imkanı sunmaktadır. Peşin ödemelerde indirim imkanı %60 oranına kadar çıkabilmektedir. Bu oranda 400 metrekarelik kısmın rayiç bedelinin %50’si kadarı esas alınmaktadır. Ayrıca bu indirimde satış bedelinin %20si oranında yapılacak indirim göz önüne alınarak kampanya oluşturulmuştur. Krediye başvurmak için İş Bankası şubelerine başvuru ücretinin yatırıldığını belirten dekont,  hak sahipliğini belgeleyen kaşeli tebligat yazısı ve diğer tüm gerekli belgeler sağlanarak yapılmalıdır.

KuveytTürk: KuveytTürk herkesin bildiği üzere kar oranıyla çalışan bir bankadır. 2B yasasından faydalanıp arsa sahibi olmak isteyenlere KuveytTürk bankasında da kampanya mevcuttur. Araziyi peşin fiyatına satın alarak 400 metrekarelik rayiç bedelin %60’ı 400 metrekarenin üstünde ise %44 oranında indirimden faydalanabilirsiniz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

lk Bahar Modaslk Bahar Modas