Bergama gri granit

logo
Granit, eski dönemlerden bu zamana kadar insanların en sık şekilde kullandığı yapı malzemelerinin başında gelmektedir. Ülkemizde Antik dönemler de dahil olmak üzere, çok sayıda granit ocakları açılmış ve hala açılmaktadır. Bergama gri granit ise İzmir’in Bergama ilçesine has olan bir taştır. Mermerin bu kadar sık kullanılması hem dekorasyon açısından şık durması hem de yapı malzemesi olarak kullanıldığında çok dayanıklı olmasından kaynaklanmaktadır. Peki neden Bergama gri granit tercih etmeliyiz diye soruyorsanız öncelikle mermer kristal bir yapıdan oluştuğu için kalite olarak farklılık göstermektedir. Ülkemizde Afyon, Aksaray, Giresun gibi yerlerden de granit\mermer çıkarılmaktadır ancak hiç biri Bergama gri granitin kalitesinde değildir.

Bergama gri granit antik dönemlerden bu zamana kadar ünü ile gelen bir madendir. Günümüzde otellerin girişlerinde ya da lüks restoranların zeminlerinde çok sık bir şekilde kullanılmaktadır. Eğer sizler de mekanınız da Bergama gri granit kullanmak istiyorsanız bu konuda endişe yaşamanıza gerek yoktur. Çünkü çok dayanıklı olan bir yapıya sahip olması ile birlikte, içerisinde kristalize olmuş olan volkanik yapısından kaynaklı beyaz, gri, siyah tonlarını barındırması dekoratif olarak daha detay bir işlem olarak göze çarpmaktadır. Çok sert bir yapıya sahip olması özellikle mekanların zemin döşemelerinde kullanılmasına sebep olmuştur. Eğer sahibi olduğunuz yerin zemin döşemesinde Bergama gri granit kullanmazsanız zaman içerisinde aşınmanın çok fazla olduğunu göreceksiniz. Ancak gri granit tercihinde bulunduğunuz da çok uzun yıllar boyunca en ufak deformasyon ya da aşınma ile karşılaşmanız mümkün olmayacaktır.

Ancak sizler Bergama gri granit hakkında elde ettiğiniz bilgiler doğrultusunda bu madeni satın almaya gücünüzün yetmeyeceğini düşünüyorsanız, endişelerinizi bir kenara bırakın. Çünkü bu madeni satın aldığınızda ilerleyen dönemde diğer ürünlere edeceğiniz masraf ile karşılaştırdığınız da Bergama gri granitin daha avantajlı olduğunu fark edeceksiniz. Ülkemizde her yönden kullanım alanı gören bu maden hakkında daha özel bilgileri elde etmeniz mümkündür. Ancak sizler mekanınızda kullanmak istediğinizde graniti cilalatarak çok şık bir zemin döşemesine sahip olacaksınız. Hepimiz isteriz ki mekanımız ışıl ışıl olsun.

İnternet Sitesi: https://www.granitcesitleri.org/

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

lk Bahar Modaslk Bahar Modas