İnternetten Para Kazanma Yöntemleri

İnternet üzerinden para kazanmak milyonlarca kişinin hayalidir. Aslında bilişim sektörünü bilenler için bu iş çok kolay hayalden gerçeğe dönüştürülebilir. İnternetten para kazanmak için yüzlerce yol vardır Fakat bunları denemeden önce para kazanmak isteyen kişinin ben en iyi neyden anlarım sorusunu kendisine sorması gerekir. Mesela bir insan çok iyi metinler yazabilir. Ya da bir insanın metin yazma yeteneği yoktur fakat satış kabiliyeti vardır. Ya da bir insan çok çalışkandır bıkmadan binlerce yazıyı kopyalayıp yapıştırabilir ! Veya iyi bir seyircidir izlemekten keyif alır. Ya da kendi zevkleri, alışveriş alışkanlıkları veya gözlemleri hakkında bilgi vermeyi sever. Ya da hiçbirinden anlamaz sadece geyik yapıp insanları güldürmekten hoşlanır. Eğer biraz parası varsa girişimcidir mal veya ürün satar. Tüm bu insan profilleri ve sayamadıklarımızın internetten para kazanacağı alana yaratması ve iyi gelirler elde etmesi mümkündür. Tabi biz bu makalede profesyonel girişimcilerin internetten nasıl para kazanacağını anlatmayacağız. Sıfır sermaye ile neler yapılabilir ondan bahsedeceğiz. Sıralayalım;

Makale yazarlığı

İnternette binlerce blog yüzlerce haber sitesi vardır. İnternet sitesi sahipleri tek başına bu sitelerine içerik yetiştirmekte zorlanmakta ve editör ihtiyacı duymaktadır. Bu sebepten dolayı inanılmaz bir makale yazarı ihtiyacı doğmuştur. Forum sitelerine ve makale satan sitelere baktığımızda her gün onlarca makale talebi olduğunu hatta bu makale taleplerine editör bulmakta sıkıntı yaşandığını görmekteyiz. Siz de kaleminize güveniyor ve özgün içerik oluşturabilirim diyorsanız makale yazarlığı tam size göre. Yapmanız gereken gündemi takip etmek, imla kuralları konusunda hassas olmak, iyi bir yazı diline sahip olmak ve bildiklerinizi yazmak. Tabi makale yazarlarının yazdıkları içeriklerin %100 özgün olması ve diğer sitelerden kopyala yapıştır olmaması gerekmektedir. Biraz forumları dolaştığınızda makale piyasasının nasıl işlediğini görüp fikir sahibi olabilirsiniz.

Affiliate Marketing

Affiliate marketing internet üzerinden yapılan satış ortaklığıdır. Yani siz bir e-ticaret sitesinin tanıtımını yaparsanız ve size verilen referans linkleri üzerinden satış yaparsanız her yaptığınız satıştan para kazanacaksınız. Böylece hem siz satıştan gelir elde etmiş olacaksınız hem de işletme sahibi ürününü satmış olacak. Hal böyle olunca bir çok büyük e-ticaret sitesi affiliate marketing pazarına girdi. Gittigidiyor’dan tutunda Kitapyurdu’na kadar bir sürü büyük site affiliate marketingi aktif olarak kullanmaktadır. Siz de bir web sitesi açarak veya sosyal medya hesaplarıyla ürünleri tanıtabilir iyi meblajğlar elde edebilirsiniz,

Web Sitesi Açmak ve Reklamdan Kazanmak

En bilinen fakat en zor para kazama yöntemidir. Diğerleri de emek ister fakat bu biraz daha meşakkatli bir yol. Çünkü siteyi yönetebilme, Google ile ilişkilendirebilme, tanıtımını yapabilme, kaliteli içerik üretebilme ve reklam alabilme gibi webmaster özelliklerine sahip olmak veya bu yetileri öğrenmek gerekir. En büyük avantajı ise kendi işiniz olmasıdır. Sadece ziyaretçi çekip reklamlara tıklamalarını beklersiniz. Böylece kimseye hesap vermezsiniz. İnternetteki makaleleri okuyarak nasıl webmaster olunur öğrenebilirsiniz.

Video Yayını Yaparak Para Kazanmak

Şu anda internette en popüler olan para kazanma yöntemidir. 17-18 yaşındaki ergen sayılacak gençlerin oyun videoları ile her ay binlerce dolar para kazanmasıyla herkesin merakını çekmiştir. Oyun videoları, makyaj videoları, haber videoları, slaytlar, şaka videoları Youtube’da binlerce tık almış video sahibinin Adsense zengini etmiştir. Sadece bir mikrofon alarak görüntüler üzerinden sunum yapmak suretiyle iyi gelirler elde edebilirsiniz.

Anket Doldurarak Para Kazanmak

Şirketler için müşterilerin satın alma eğilimleri hayati önem taşır. Ar-Ge departmanları bu istatistikleri inceleyerek müşteri profilini çıkartmakta ve uygun malı uygun kişiye satıp kar elde etmektedir. İş böyle olunca bu şirketler bu eğilimleri öğrenmek için anketlere ihtiyaç duyarlar. Hatta bu anketleri çözenlere para bile verirler. Araştırmaları için ücretler ödedikleri bu anket şirketleri şirketlere bu verileri toplayabilmek adına anketlerini çözmeye teşvik etmekte para dahi vermektedir. Hem kolay hem de eğlenceli bir para kazanma yöntemi olan anketçiliği güvenilir anket sitelerini üye olarak yapabilir ek gelir elde edebilirsiniz.

Reklam İzleyerek Para Kazanmak

Şirketler ürünlerinin tanıtımları için özel web reklam şirketlerine reklam vermekte bu reklam şirketleri de ürünün daha fazla kişiye ulaşması için izle kazan kampanyaları yapmaktadır. Cliksense bunların en ünlüsüdür. Fakat genellikle günde 10$ gibi seviyelerle başlamakta daha sonra 20-30 dolar seviyesine çıkmaktadır. Uzunca bir süre emek isteyen bir süreçtir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

lk Bahar Modaslk Bahar Modas