Bilişim

2014 Pagerank Güncellendi mi?

2014 Pagerank Güncellendi mi? 2014 Pagerank Günecllendi Google Pagerank 2014 Pagerank Güncelemesi Mayıs ayında beklenmektedir. Henüz resmi bir açıklama yapılmadı ancak çalışmalar Mayıs ayını göstermekte. Zira Google alt yapı çalışması sürüyor. Özellikle algoritma hesabında ve tanımlamalarında özellikle Nisan ayında güncelleme yapılıyor. Seo çalışmalarının daha detaylı yapılması bu anlamda çok önemli. Google artık backlink olayına yavaş yavaş kota koymaya başladı. Yapılan ... Devamını Oku »

Blog web sayfalarının avantajları

Blog web sayfalarının avantajları Blogların avantajları Blogların dezavantajları Blog web sayfası açmanın birçok konuda avantajları vardır. Web sayfasını içerik yönünden zenginleştirir, okurlara bilgi verir, aynı konuda farklı kişilerin farklı düşüncelerini ortaya koyar, aynı konuda ücretli sitelerin verdiği hizmet ve bilgiler yönünden rekabetçi bir ortam yaratarak ücretli bilgi sunan web sayfalarının daha spesifik konularda uzmanlaşmalarına olanak sağlar daha doğrusu bu web ... Devamını Oku »

Blog Sayfası Nedir?

Blog Sayfası Nedir? Blog nedir? Blog kişisel ya da kurumsal bir web sayfasının, makale ağırlıklı çalışmalarını içeren web sayfasına verilen addır. Blogda istenilen her konu başlık açılmak üzere makale haline getirilip web sayfasında yayınlanır. Yayınlanan içerikler anahtar kelimelerle zenginleştirilerek arama motoru kullanıcılarının bulmalarına olanak sağlanır. Okruların farklı konularda yazılan makaleleri okumalarını sağlayan blogların ticari amaçtan çok okurlara faydalı olma amacını ... Devamını Oku »

Seolama nedir?

Seolama nedir? Seo çalışmalarının çeşitleri Çok garip gibi görünse de seo arama motoru optimizayonu anlamına geldiğine göre seolama da arama motoru optimizasyonuna uygun hale getirme işlemidir. Bu işlemlerden bazıları aşağıda gösterilmiştir. *İçerik düzeltmesi *Görsellerin düzenlenmesi *Backlink alınması *Özgün içerik çalışması *Özgün makale başlıkları çalışması *Makale içi ana sayfa ya da ilgili sayfaya link verme çalışması *Anahtar kelimelerin arama moturundaki rekabet ... Devamını Oku »

Seocu Kimdir?

Seocu Kimdir? Seocu kime denir? Kimler Seocu olabilir? Seocu Search Engine Optimizator yani arama motoru optimize edicidir. Daha basit bir ifade ile bir web sayfasını arama motorunda kullanıcıların kolaylıkla bulmalarını sağlayan iyileştirici işlemleri yapan kişiye seocu denir. Seocu, internet, web sayfası dizaynı, bilgisayar işinden anlayan her kişi olabilir. Bu işin belirli bir kriteri de yoktur. Tek kriter, arama motoru optimizasyonunu ... Devamını Oku »

Backlink Ticareti

Backlink Ticareti Backlink bir ticari iştir. Web sayfalarının, bilişimle uğraşan birçok kullanıcının diğer web sayfalarına referans vermesidir. Elinde Page Rank değeri yüksek olan ya da özgün içerik barındıran site sahipleri, backlink satın alacak web sayfalarına sayfanın anahtar kelimeleri ile ilgili özgün yazı ile link verebilmektedir. Burada backlink alınacak web sayfalarının A,B ya da C class IP ler olup olmaması ya ... Devamını Oku »

Seo Linkleme Çalışması Nedir?

Seo Linkleme Çalışması Nedir? Seo, bir web sayfasının sağlığıdır, sitenin kalbidir. Seo, sitenin nabzını ölçer, kolesterol oranının yüksekliğini anlamaya yardımcı olur. Kısacası seo, web sayfasının temel yapı taşıdır. Seo çalışmaları çeşitli şekillerde yapılmaktadır. Bunlardan ilki web sayfasının içerik dizaynı, görsel düzenlemeler kısacası site içi işlemlerdir. Bir de site dışı işlemler vardır. Bu da seo linklelem çalışmasıdır. Seo linkleme çalışması aslında ... Devamını Oku »

Dijital Seçim Nedir?

Dijital Seçim Nedir? Dijital seçim seçmenlerin yerel ve genel seçimlerde oylarını fiilen sandık başında değil dijital platformlarda güvenli imzaları ile oy kullanmaları sonucunda yapılan seçimdir. Seçmenin sandık başında değil güvenli bir bağlantı üzerinden istediği yerde oy kullanması işlemidir dijital seçim. Dijital seçimin uygulama geçmesi durumunda oy kullanmak isteyen bir kişi dünyanın neresinde olursa olsun oyunu objektif bir şekilde baskı altında ... Devamını Oku »

Dijital Seçim sonuçları Nasıl Tespit Edilecek?

Dijital Seçim sonuçları Nasıl Tespit Edilecek? Dijital seçimin faydaları Dijital ortamda yapılan seçimler seçim saatinin sona ermesi ile sistemde otomatik olarak oy kullanma işlemi artık gerçekleştirilemeyecektir. Sonuçlar ise oylar dijital ortamda verildiği için anında tespit edilecek, oyların çalınması, kaybolması ve sabote edilmesi gibi olumsuz olayların da önüne geçilmiş olacaktır. Dijital seçim ile yaşanacak olası olaylar, adam öldürme, seçim kavgaları, yaşlı ... Devamını Oku »

Dijital Seçim nasıl yapılmalı?

Dijital Seçim nasıl yapılmalı? Dijital oy nasıl kullanılır? Dijital seçim e-imza ile seçmenin sandık başına gitmeksizin kendi bilgisayarı, i phone, i pad ya da tablet önünde oy kullanmasıdır. Seçim dijital bir veri tabanı geliştirilerek elektronik ancak güvenli ortamda yapılmalıdır. Bu sistemle seçmen liste ve kağıtları güvenli e posta ile seçmenlere gönderilecek ve resmi tebliğ yapılmış sayılacaktır. Kişi oy kullanma gününde ... Devamını Oku »