ek gelir

Seo Sektöründe Uzmanlaşmak

seo yapmak

Web sitesi sahipleri için SEO yani arama motoru optimizasyonu ölümcül değer taşımaktadır. SEO’su yani Google’a uygun optimize edilmiş siteler ön sayfalarda yer alıp Google’dan binlerce ziyaretçi kazanırken SEO’su yapılandırılmamış siteler ise sinek avlamakta hiç ziyaretçi çekememektedir. Özellikle haber ve e-ticaret alanında faaliyet gösteren site sahipleri SEO uzmanlarına binlerce lira ücret ödeyerek SEO çalışmaları yapmaktadır. Piyasadaki iyi SEO’culara da baktığımızda çok ... Devamını Oku »

E-Ticaret Tavsiyeleri

eticaret yapmak

E-Ticaret girişimlerinin günümüzde bir hayli çoğalmasıyla girişimcilerin e-ticarette kullanacakları sistem arayışları da beraberinde geldi. Genellikle büyük işletmeler özel yazılımlar kullanmayı tercih ederken açık kaynak kodlu sistemleri de kullananların sayısı bir hayli fazla. En çok tercih edilen sistemler arasında Opencart, Woocommerce sistemleri bulunuyor. Opencart bilindiği üzere WordPress üzerinden kullanılabilen bir e-ticaret sistemi. Şu anda daha çok yeni e-ticarete atılan siteler woocommerce ... Devamını Oku »

Andorid Program Yaparak Para Kazanmak

Andorid Program Yaparak Para Kazanmak Her gün Google Play’e onlarca uygulama yükleniyor ve yüklenen uygulamalar 1000lerce kişi tarafından indiriliyor. Tabi böylece uygulamanın yazarı da reklamlardan veya uygulama içi satın alma işlemlerinden binlerce lira para kazanıyor. Sizin de kafanızda Android uygulama yaparak para kazanmak varsa bu o kadar da zor bir şey değil. Tabi iyi bir fikir ve kaliteli bir uygulama ... Devamını Oku »

İnternetten Para Kazanma Yöntemleri

İnternet üzerinden para kazanmak milyonlarca kişinin hayalidir. Aslında bilişim sektörünü bilenler için bu iş çok kolay hayalden gerçeğe dönüştürülebilir. İnternetten para kazanmak için yüzlerce yol vardır Fakat bunları denemeden önce para kazanmak isteyen kişinin ben en iyi neyden anlarım sorusunu kendisine sorması gerekir. Mesela bir insan çok iyi metinler yazabilir. Ya da bir insanın metin yazma yeteneği yoktur fakat satış ... Devamını Oku »

Affliate Marketing İle Kazanç

Affliate Marketing İle Kazanç Affliate marketing günümüzde bayağı popülaritesi artmış kullanıcılarına iyi paralar kazandıran internet pazarlama sektörlerinden biri haline gelmiştir. Affiliate marketing kısaca nedir ? Affiliate Marketing gelir ortaklığıdır. Yani bir web sitesi diyelim giyim ürünlerini satıyor. Size diyor ki kendi imkanlarınla benim ürünümü tanıt, satış linkiyle birlikte ürünümü eşine, dostuna veya dünyadaki tüm internet kullanıcılarına tavsiye et, benim ürünüm ... Devamını Oku »

Adsenseden Para Kazanan Vergi Verir mi

Adsenseden Para Kazanan Vergi Verir mi İnternet sitesi sahiplerinin en çok tercih ettiği reklam firması Adsense’dir. Google’dan dolayı güvenilir bir firma olması, reklam verenlerin sayısının milyarları geçmesi haliyle fiyatlarında daha cazip olması adsense’i çekici kılmıştır. Adsense kullanıcılarının kafasında en çok merak ettiği şeylerden biri ise kazançları dolayısıyla vergi ödeyip ödemeyecekleri. Bu sorunun cevabını önce Google kurumsal sitesinden nasıl açıklamış ona ... Devamını Oku »

Adsense ile Nasıl Para Kazanılır

Adsense ile Nasıl Para Kazanılır İnternette sörf yaparken hepimiz gezdiğimiz sitelerin sağında solunda bir sürü reklam görürüz.Eğer biz de webmasterlığa merakımız varsa ve sitemiz yoksa keşke benim de sitem olsa da reklamlardan para kazansam demeyenimiz yoktur. Kimimiz bu arzusunu eyleme dökerek internet siteleri açmakta ve büyük paralar kazanmaktadır. Fakat bu iş hem kolay hem de zor bir iştir. Bu makalede ... Devamını Oku »

Domain Ticareti Yaparak Nasıl Para Kazanılır

Domain Ticareti Yaparak Nasıl Para Kazanılır Domain alım satım piyasası internet dünyasında en çok para kazanılan piyasalardan biri haline gelmiştir. Bundan 20 sene öncesi satın alınan jenerik domainler şimdi yüz binlerce dolara alıcı bulmakta ve rakamları dudak uçuklatmaktadır. Jenerik domainler 90’lı yıllarda kapılmış olsa da her geçen gün yeni uzantılar domain piyasasına eklenmektedir. Domain yatırım yapmak isteyenler için henüz geç ... Devamını Oku »