İnsan Kaynakları

Yeni Bankacı Maaşları Nasıl

Yeni Bankacı Maaşları Nasıl Ülkemizde lisans eğitimi tamamlayıp kamu sektörüne atanamayan bireylerin tercih ettiği bir meslek durumuna geldi bankacılık. Şartlarının güzel olması, mesai ve tatil olanakları ile bankacılık mesleğinin karizmatik bulunması mesleği tercih etmede faktör rol alıyor. Hem de ülkemizde bankacılık sektörü gerektiğince ilerlemiş bir sektör olması da etkili tabi. Bu nedenden ötürü bankacılık pazarında çalışan adedi da gerektiğince çoktur. ... Devamını Oku »

TRADE DANIŞMANLIK ve ŞİRKET YÖNETİMİ

TRADE DANIŞMANLIK ve ŞİRKET YÖNETİMİ Firmamız dahilinde Ticari işletmelerin,Şirketlerin ve Kooperatiflerin; Kuruluş, Şube Açılışı (İl içi -İl dışı) Hisse Devri, Temsil İlzam, Adres Değişikliği, Sermaye Arttırımı, Ana Sözleşme Değişikliği, Genel Kurul, Birleşme, Bölünme, Nev’i Değişikliği, Tasfiye ve Kapanış işlemlerinin evrak hazırlanması, ticaret sicili tescili, sicil gazetesi ve banka harç yatırma işlemleri işlemleri tarafımızca yapılmaktadır. Uzman ekibimizle sorunlarınızı çözüyor ve takip ... Devamını Oku »

Kasa Tazminatı Nedir?

Kasa Tazminatı Nedir? Kasa tazminatı işçinin çalışmış olduğu işin niteliği gereği, kıymetli evrak, para, önemli eşya vb gibi taşıması ve koruması belirli riskleri beraberinde taşıyan işler gereği işveren tarafından işçiye verilen tazminattır. Kasa tazminatı belirli bir kasa açığını kapatmak amacı ile verilemez. Kasa tazminatı brüt ücret üzerinden hesaplanarak verilir. Ticaret odaları ve borsalarda çalışan sözleşmeli ve kadrolu işçilere ödenecek kasa ... Devamını Oku »

Şirketlerde İlk Yardım

Şirketlerde İlk Yardım İlk Yardımda Ne Yapılır? Gündelik hayatta sıkça yaralanmalar, kazalarla karşılaşıyoruz. Çoğumuz yaralıya nasıl davranacağımızı bilmeyiz. Hatta yanlış davranır ve hastanın belki de hayatını riske atarız. Sara Hastalarına Soğan Koklatmayın Sara hastaları belirli zamanlarda 3-4 dakikalık nöbetler geçirirler. Bu nöbetlere bir müdahalede bulunmanızın hiçbir anlamı yoktur. Zira sara nöbeti sadece süreci tamamlamak ister ve süreç tamamlanınca nöbet biter. ... Devamını Oku »

SGK’ya İş Kazasının Bildirilmesi

SGK’ya İş Kazasının Bildirilmesi İş Kazası Nedir? Sigortalı işyerinde ise, yürütülmekte olan iş nedeniyle sigortalı eğer kendi adına ve hesabına çalışıyorsa, işverenin bir işi nedeni ile işyeri haricinde bir yerde işin görülmesi esnasında asıl işini yapmasa  bile bu geçirdiği zamanlarda, çocuğunu emziren kadınların emzirme esnasında veya emzirme için ayrılan zamanlarda, tarım işlerinde veya başkaca işlerde işçilerin araçlarla taşınma zamanlarında, işin ... Devamını Oku »

Savunma Yazısı Örneği

Savunma Yazısı Örneği Savunma Yazısı Örneği       SAVUNMA İSTEME YAZISI Sayı                             :2014/ İŞÇİNİN Adı Soyadı                 : İşyeri no                     : T.C Kimlik no             :……. Nüfus cüzdan Seri no:………. Bölümü                                   : Görevi                         :Mağazalar Koordinatörü(………… Teks.Tic.ve San. Konu                           :4857 sayılı yasanın ilgili maddeleri gereği ve işçinin aynı kanunun 25/II maddesine aykırı hareketleri sebebiyle savunmasının istemidir ... Devamını Oku »

Fazla çalışmada işçiye imzalattırılacak ibraname örneği

Fazla çalışmada işçiye imzalattırılacak ibraname örneği İşçi İbrası Fazla Çalışma İbrası   BELGEDİR   Ben …………ve SAN. LTD. ŞTİ  ‘nde ve şirketin Türkiye’de veya yurtdışında yerleşik tüm birimlerinde çalışmayı istiyorum.Ben işe, işyeri değişikliği yapılacağı durumları işe başlarken bilerek ve isteyerek başladım.İşin tüm gerekleri,işle ilgili tüm hususlar ayrıntıları ile tarafıma anlatıldı kabul ediyorum.İşin gereği olarak her gün sekiz saat çalışma yapmaktayım.İşin ... Devamını Oku »

Belirli Süreli İş Sözleşmesi Örneği

 Belirli Süreli İş Sözleşmesi Örneği  Belirli Süreli İş Sözleşmesi Örneği 2014 İş Sözleşmesi Örneği BELİRLİ SÜRELİ İŞ SÖZLEŞMESİ   Bir tarafta ………………… / Türkiye adresinde mukim  ………….   ile, diğer tarafta ………………ADANA adresinde mukim ………. ( TC:……… ) , arasında, aşağıdaki esas ve şartlarla ( …………….) tarihinde işbu Belirli Süreli İş Sözleşmesi akdedilmiştir. 1 – TANIMLAR İşbu Sözleşme’de; (…………………….) kısaca, “İşveren ... Devamını Oku »

Ticaret Siciline Başvuru

Ticaret Siciline Başvuru Ticaret Siciline Başvuru dilekçesi Ticaret sicili müdürlüklerine başvuru verilecek bir dilekçe ile gerçekleşir. Ticaret Sicili Yönetmeliğinde yazılı olan belge ve evraklar verilecek bu dilekçeye eklenir. Dilekçe ticaret sicili müdürlüğüne verilirken ekindeki evrakların tam olup olmadığı incelenmelidir. Ayrıca noterden yapılan suretler üzerinde oynama yapılmamalı, dilekçeyi şirketin müdürü imzalamalıdır. Özellikle ferdi işletmelerde gerçek kişinin kendisinin bizzat ya da özel ... Devamını Oku »

Ücretsiz İşçi Hesap Pusulası Programı

Ücretsiz İşçi Hesap Pusulası Programı İşçi hesap pusulası 2014 İşçi hesap pusulası 2015   İşverenler, insan kaynakları, mali müşavir ve muhasebeciler için hazırlanmış işçi hesap pusulası programı her bilgisayara uyumludur. SSK‘lı çalışan işçilerin hesap pusulalarını oluşturmak artık çok kolay. Hikmet Yıldırım Kılınçarslan tarafından hazırlanmış olan bu program ücretsizdir. İşçi hesap pusulası programı indir KILINÇARSLAN Hikmet Yıldırım Devamını Oku »