Kredi Bilgileri

Kredi Notu Ve Kredi

Kredi Notu Ve Kredi Bankalardan kredi çekebilmek için bazı kriterlere uygun olmak gerekmektedir. Bu kriterlerin en önemlisi kredi notudur. Kredi notu, bankalarla geçmişti çalıştığınız dönemde, “Ödemeleriniz aksatmadan gerçekleştirdiniz mi?”, “Aldığınız kredileri zamanında ödediniz mi?”,  “Borç yapılandırmasına sadık kaldınız mı?” gibi soruların cevaplarını içeren bir sistemdir. Örneğin Vakıfbank’tan kredi çekmek istiyorsunuz. Ve bu krediyi çekmeden önce kullandığınız kredi kartlarının borçlarını düzenli ... Devamını Oku »

Kart Borcu Ödenmezse Ne Olur

Kart Borcu Ödenmezse Ne Olur Nakit yerine alternatif olarak kullandığımız ve bizlere taksitle alışveriş imkanı sağlayan kredi kartlarını neredeyse kullanmayan yoktur. Bankalar tv, internet, radyo gibi mecralarda kartların avantajlarını ve ödeme olanaklarını bizlere anlatıyor ve kartlarını kullanmamız için bizleri teşvik ediyor. Biz de kredi kartından alışverişlerimizde faydalanıyoruz. Her ay bize gelen ekstreyi de ödüyoruz. Fakat bazen finansal sirkülasyonu sağlayamadığımız vakitlerde ... Devamını Oku »

Kredi Gecikme Faizi Hesaplama

Kredi Gecikme Faizi Hesaplama Bankalar çeşitli isimlerle krediler sunmakta ve bu kredilerebazı faiz şartları belirlemektedir. Finans uzmanları kredi borçlarındaki gecikmelerde %60’lara varan faiz oranları olduğu için tüketicileri borçlar konusunda dikkatli olmaları gerektiğini söyleyerek uyarmaktadır. Çünkü aldığınız krediyi zamanında ödemediğiniz takdirde borcunuza büyük gecikme faizleri eklenmektedir. Gecikme faiz oranlarını hesaplamak için bir faiz hesaplama tablosu vardır. Tabloda aldığınız kredinin ödemesini yaparken ... Devamını Oku »

Kredi Onayı Red Sebepleri

Kredi Onayı Red Sebepleri Bankalara yapılan kredi başvuruları kabul edilebildiği gibi bazen de ret edilebilmektedir.  Bankalar bu başvuruları sıkı bir değerlendirmeden geçirmekte ve ona göre karar vermektedir. Bu karar verme aşamasında bir çok kıstas bulunmaktadır. Taşıt, ev, arsa, ihtiyaç kredisi ve benzeri tüm kredileri almak istediğinizde hatta kredi kartı dahil almak istediğiniz de bile bankaların size yaptığı bir araştırmaya tabi ... Devamını Oku »

Arsa Kredisi Almak

Arsa Kredisi Almak Bankacılık sektörü her geçen gün kredi imkanlarını genişletmektedir. Arsa kredisi de bu yeniliklerden nasibini almış ve istediği arsayı almak isteyen fakat yeterli birikimi bulunmayanlara seçenek haline gelmiştir. Kredi notunuza göre belirli faiz oranları ile arsa kredisi alabilir veya herhangi bir taşınmazınızı ipotek göstererek bu kredi imkanından faydalanabilirsiniz. Eğer taşınmazınız yoksa kredi notunuzu findeks.com a girerek yada KKB ... Devamını Oku »

Umre Finansmanı Veren Bankalar

Umre Finansmanı Veren Bankalar Umre finansmanı yıllardır umreye gitmek isteyen kişilere bankalar tarafından verilen bir finansman çeşididir. Din adamları tarafından caizliği halen tartışma konusu olmaya devam etmektedir. Din alimlerinin önemli bir kısmı kar payı ile taksitlendirilen finansmanların caiz olduğunu ve bu şekilde kredi sağlayarak hacca veya umreye gidilebileceğini söylemişlerdir. Yine aynı oranda bu kredi çeşitlerini eleştiren ve bunun caiz olmadığını ... Devamını Oku »

Katılım Bankası Ne İş Yapar

Katılım Bankası Ne İş Yapar Ülkemiz de bankacılık sektörü ilerlemekte olup bir çok banka açılmıştır ve her yer neredeyse şube ve atm ile dolmaktadır. Ülkemizde faizsiz bir kazanç formatıyla kurulan finans kuruluşlarının adına katılım bankası denilmektedir. Bu bankalar kazandıkları parayı kar payı şeklinde müşterilerine dağıtılan banka çeşididir. Katılım bankaları, müşterilerinden fon yani para toplayıp şirketlere kredi olarak kullandırır ve ardından ... Devamını Oku »

Kredi Kartı Borç Yapılandırma 2016

Kredi Kartı Borç Yapılandırma 2016 Geçim derdi ülkemizde çoğu kişinin omzunda sabit bir yük diyebiliriz. Aldığı maaşla çoğu kişi kira ve faturaları ile gıda ihtiyaçlarını zar zor karşıladığından yatırım yapmak, tatil yapmak veya lüks ihtiyaçları karşılamakta çaresiz kaldığından kredi kullanmakta veya kredi kartı ile ödeme yapmaktadır. Sonrasında da ödeme çokluğu ve araya giren zaruri ihtiyaçları dolayısıyla kredi ve kredi kartı ... Devamını Oku »

Taşıt Kredisi Çekerken Nelere Dikkat Edilmelidir

Taşıt Kredisi Çekerken Nelere Dikkat Edilmelidir Ülkemizde gelir seviyesi düşük ve refah seviyesi düşük deniliyor fakat ülkemizde çok güzel ve modelli araçlar var. Bu modelli araç konusunda belki çoğu ülkeden daha ilerdeyiz. Çoğu insan etrafına bakıyor bende araba almalıyım diyor. Oysa ki çoğu kişi o şekilde düşünüp araba aldı. Peki nasıl aldı madem gelir düşük ülkede. Bu kişi ya birikim ... Devamını Oku »

Neden Kredi Çekemiyorsunuz

Neden Kredi Çekemiyorsunuz Günümüzde insanlar artık neredeyse en ufak ihtiyaçları için bile kredi kullanır oldu değil mi. İyice abartıp akıllı telefon almak için kredi kullananlar bile var. Bugünümüzün ekonomisi içerisinde, kredi kartı kullanımı ya da kredi alma ihtiyacı artık herkes için gerekli olabiliyor. Ev sahibi olmak, otomobil sahibi olmak, sağlık giderleri gibi önemli harcamaları da karşılamak için alınan kredilerin yanı ... Devamını Oku »