Son Dakika

YÖK Kanununa Yürürlüğünü Durdurma

YÖK Kanununa Yürürlüğünü Durdurma Anayasa Mahkemesi Başkanlığından: Esas Sayısı : 2014/61 Karar Sayısı: 2014/6 (Yürürlüğü Durdurma) Karar Günü : 9.4.2014 YÜRÜRLÜĞÜN DURDURULMASI İSTEMİNDE BULUNAN: Türkiye Büyük Millet Meclisi üyeleri Engin ALTAY ve Aytuğ ATICI ile birlikte 130 milletvekili YÜRÜRLÜĞÜN DURDURULMASI İSTEMİNİN KONUSU: 2.1.2014 günlü, 6514 sayılı Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşlarının Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararname ile Bazı ... Devamını Oku »

Tarım Satış Kooperatifi İntibak İşlemleri Nasıl Yapılacak?

Tarım Satış Kooperatifi İntibak İşlemleri Nasıl Yapılacak? Kooperatif ve birliklerin anasözleşmelerinin, yürürlüğe konulan örnek anasözleşmelere intibak ettirilmesi işlemi, kooperatif ve birliğin yönetim kurulu kararıyla yapılır. Bu konuda ayrıca genel kurul kararı aranmaz. İlgili Ticaret SiciliMüdürlüğüne sunulacak intibaka ilişkin yönetim kurulu kararı notere onaylatılır. Örnek anasözleşmelere intibak ettirilen kooperatif ve birliklerin yeni anasözleşmelerinin her sayfası yönetim kurulu üyelerince imzalanır. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı ve ilgili Ticaret Sicili ... Devamını Oku »

Tarım Satış Kooperatifleri Ana Sözleşmeleri İntibak Edilecek

Tarım Satış Kooperatifleri Ana Sözleşmeleri İntibak Edilecek 08.04.2014 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanmış olan Tarım Satış Kooperatifi Ve Tarım Satış Kooperatifleri Birliği Örnek Anasözleşmelerine İntibak Usul Ve Esaslarının Belirlenmesine Dair Tebliğ gereğince tarım satış kooperatifi ve tarım satış kooperatifleri birliği anasözleşmeleri intibak edilecektir. Tebliğ, 1/6/2000 tarihli ve 4572 sayılı Tarım Satış Kooperatif ve Birlikleri Hakkında Kanunun 3 üncü maddesinin altıncı fıkrası ile 7 nci maddesi ve ... Devamını Oku »

Engelliler Şirketi Favori Şirketler Arasında

Engelliler Şirketi Favori Şirketler Arasında Engelliler Eğitim Okulu Nasıl Açılır? Engelliler artık engel tanımıyor. Bir çok konuda, yarışmalarda, sportif faaliyetlerde, şirketlerde ve daha sayamadığımız her konuda artık onlar da var. Engelliler aslında engelsiz vatandaşlar bu anlamda çok sayıda mesaj da veriyor. Kimimizin korktuğu işlere bile girişimcilik ruhu ile engelliler atılıyor artık.  Bunlardan birisi de engellilere ait şirketler kurmak. Engellilerin şirket ... Devamını Oku »

Amerika Terör Saldırılarına Açık Bir Ülke Mi ?

Amerika Terör Saldırılarına Açık Bir Ülke Mi ? Amerikan askeri arkadaşlarını öldürdü 3 arkadaşının ölümü ve 16 sının ise yaralanmasına sebep olan bir Amerikan askeri olayı şoku ile sarsılan Amerika olayların şokunu yaşıyor. Her sene değişik bir olayla karşı karşıya kalan okullar ve İkiz Kulelere yapılan saldırılar Amerika’nın güvenlik zafiyeti olup olmadığı yönünde yetkililerin kendilerini sorgulamaları gerekliliğini gündeme getiriyor. National ... Devamını Oku »

Memurlara ve Sözleşmelilere Sicil Affı Gelebilir

Memurlara ve Sözleşmelilere Sicil Affı Gelebilir 2014-2015 memur sicil affı 2014-2015 memur disiplin cezası affı Adliye memurlarının mesailerinin ödenmesi, SGK, Bağkur gibi bir kurumlarda çalışan memurlar için sicil affı gibi birçok düzenleme her an çıkabilir. Adayların adaylıkları sırasında aldıkları bir ok ceza ile memurların aldıkları bazı disiplin cezaları af kapsamında silinebilecek. Bir çok haber sayfasında ve bazı gazetelerde çıkan haberlere ... Devamını Oku »

Seçim Ertesi Altın Fiyatları Uçabilir

Seçim Ertesi Altın Fiyatları Uçabilir Seçim Ertesi Altın Fiyatlarına Dikkat 2015’te Altın fiyatları Yükselecek Altın uçacak Altın fiyatlarının artışı herkes tarafından beklenen bir netice. Ons altının alışı 1293,70, satışı 1294,70. Çeyrek alış 146,02, satış ise 149,33. Seçim öncesi iniş çıkışlar büyük bir durgunluğu beraberinde getirmişti. piyasalarda seçim sonra ani bir çıkış bekleniyor. Pazartesi gününden sonra altının aniden yükselmesi beklentiler arasında. ... Devamını Oku »

IMF’den Ukrayna’ya Yardım

IMF’den Ukrayna’ya Yardım IMF Ukrayna’ya yardım elini uzattı Önümüzdeki iki yıl için Ukrayna’ya 18 milyar dolar finansal yardımda bulunmak üzere IMF yeşil ışık yaktı. Ancak bu yardımın komisyonda onaylanması gerekiyor. Ekonomik ve politik bir kargaşa yaşayan Ukrayna şimdi IMF’nin parasal yardımlarını bekliyor. Ukrayna’nın yeni başbakanı Arseny Yatsenyuk bu yardıma sıcak bakarken devrik lider Viktor Yanukovich ise bunun gereksiz olduğunu ifade ... Devamını Oku »

City Group İnişte

City Group İnişte City Group hisselerinin geri alımı reddedildi City Group Geriliyor Ticarette Citygroup Geriliyor City Group ‘un kar payı planı da reddedildi. ABD Merkez Bankası City Group hisselerinin kar payı planlarını / hisse senedi sahiplerine kar payı dağıtma taleplerini reddetti. İki yıl öncesinden şirketin bir gerileme içine girdiği bilinen bir gerçek. Şirket hisseleri New York’ta % 5 düşüşe geçti. ... Devamını Oku »

Rusya Ekonomisi Çöküyor

Rusya Ekonomisi Çöküyor Kırım Krizi Rusya’yı etkiledi Yatırımcılar Rusya’dan çekiliyor mu? Rusya’daki yatırımcılar Rusya’nın Ukrayna siyaseti yüzünden oldukça gergin. Rusya Ekonomi Bakan Yardımcısı Andrei Klepach Pazartesi günü yaptığı konuşmada ekonomik anlamda durgunluk ve enflasyon büyümesinden dolayı uyardı. Geçen yıl Rusya Ekonomisi % 1.3 büyüme gösterdi. Klepach, bu yılki dalgalanma ve düşüten de kısa süre içersinde kurutulacaklarını beyan etti. Rusya’daki yatırımlar ... Devamını Oku »