Kredi Kartı Başvurusu Neden Onaylanmaz

Kredi Kartı Başvurusu Neden Onaylanmaz

Son zamanlarda ülkemizde kredi kartı kullanımı iyice artmış durumdadır. Hatta her kredi kartı kullanıcısının birden fazla kredi kartı olduğu gözüküyor istatistiklerde. Peki neden bu kadar arttı kredi kartı sayısı. Gerek taksit imkanı gerekse güzel kampanyalar olsun kredi kartı kullanımını vazgeçilmez bir hale getiriyor çünkü. Artık hayatımızın bir parçası olan kredi kartı bazen ödemede zorlanıp icralık olan sayısı çok fazla olsa da şu bir gerçek ki kredi kartı düzenli ve dikkatli kullanıldığında çok avantajlı ve güzel bir ödeme aracıdır. Kredi kartı kullanıcılarının giderek arttığı ve kredi kartı almanın kolay olduğu şu zamanlarda kredi kartı alamayan ve kredi kartı başvurusu hep reddedilen kişilerde var. Bu kişilerin neden kredi kartı alamadığının cevabının da basit olduğunu söyleyebiliriz. Nedir bu reddedilme sebepleri.

Kredi Kartı Başvurusu Neden Onaylanmaz

Kredi Kartı Başvurusu Neden Onaylanmaz

Kredi Kartı Başvurusunda Kredi Notu Faktörü

Kredi kartı başvurusu neden onaylanmaz sorusunun birinci cevabı kredi notudur çünkü bankalar kredi kartı vermeden önce kredi notuna dikkat ediyor. Kredi notu bilindiği üzere her bakanın aktif olarak kullandığı bir puan sistemdir. Kredi notuna bakmadan kart vermekte olan banka yoktur yani. Bankalar bireylere hizmet vermeden önce ilk olarak kredi notuna bakmaktadır ve buna göre kart veya vermektedir. Öte yandan aylık net bir gelire sahip değilseniz başvurunuz olumsuz olarak sonuçlanır. Sigortalı bir işinizin yoksa ya da işinizde çalışma sürenizin yetersiz olması durumunda başvurunuzu olumsuz olarak sonuçlanabilir yani sürekli iş değiştirmek burada olumsuz sonuç verebilir. Ayrıca daha önce bankalarla olan çalışmalarınız da sorunlar yaşamışsanız ve kara listeye girmişseniz de başvurunuz onaylanmaz.

Bankalarda Hiç İşleminiz Olmamasının Etkisi

Ayrıca kredi kartı başvurusu onaylanmama nedenleri arasında yer alan diğer bir neden herhangi bir banka ile çalışmamanızdır. Yani herhangi bir bankada vadesiz bir hesabınızın bile olmaması sebebiyle bankanın güvenini kazanamazsınız. Bu nedenle de kredi kartı başvurusu yapmadan önce mutlaka kendinize ait bir vadesiz hesabınız olması artı bir faydadır. Önceki kredi kartlarının ödenememesi veya sürekli dönem toplam borcu yerine asgari tutarı üzerinden ödemede bulunmuş olması onayı etkiler. Tüm bu hususlara dikkat edildiği sürece onay almakta sıkıntı yaşamazsınız.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

lk Bahar Modaslk Bahar Modas