Kredi Kartı Limitini Arttırmak İçin Neler Yapılmalıdır

Kredi Kartı Limitini Arttırmak İçin Neler Yapılmalıdır

Bu makalemizde bir çok kişinin problemi olan düşük limitli kredi kartlarının limitinin nasıl ve ne süreçte yüksek limitli kartlar haline getirilebileceği hakkında taktikler vereceğiz. Artık banka demek kredi kartı demek gibi bir algı oluştu diyebiliriz. Çünkü herkes kredi kartı kullanır oldu. Böylece kredi kartları modern dünyada insanlarının en önemli ihtiyaçları haline geldi. Öyle bir hal aldı ki bu durum neredeyse kredi kartları olmadan hayatını devam ettiremeyecek ve ihtiyaçlarını karşılayamayacak kişiler var diyebiliriz. Her nedense çoğu insanlara, kredi kartıyla harcama yapmak, nakit kullanmaktan daha kolay gelmektedir ve kredi kartıyla daha rahat alışveriş yapabilmektedir. Ama şunu da unutmamak gerekir ki kredi kartının da bir limiti vardır bir yerde durmak gerekir. Ama duramayan ve harcaması çok olanların hemen başvurduğu yöntem, limit dolan kredi kartları için limit yükseltme yolları aramaktadır.

kredi karti limiti

kredi karti limiti

Kredi Kartı Limiti Neye Göre Belirlenir

Bütün bankalar kişilere ve kurumlara verdikleri kredi kartı limitini bireylerin ve kurumların aylık düzenli gelirlerine veya karlarına bakarak ve de başvuranın talebine göre belirlemektedirler. Bunun dışında başvuru yapan kişi veya kurumun faturalarını ve taksitlerini düzenli ödeyenlerin maaşları ya da gelirleri düşük de olsa kredi kartı limitleri yüksek olabilmektedir. Bankalar kişilerin ödeme bilgilerini, var olan borçlarını, düzenli gelir seviyelerini Merkez Bankası ve Kredi Kayıt Bürosu veri tabanından öğrenmektedirler ve buna göre analiz yapmaktadırlar. Kişiye veya kuruma kredi kart veya banka kredisi verirken bankalara, Merkez Bankası ve Kredi Kayıt Bürosunun belirlediği o meşhur kredi notu referans olmaktadır.  Bu demektir ki kredi notu düşük olana düşük limitli kredi kartı verilmekte, kredi notu yüksek olana da limiti yüksek kredi kartı verilmektedir.

Kredi Kartı Limitini Arttırma Yolları

Geldik kredi kartı limiti nasıl arttırılır sorusuna, kredi kartı limitinin belirleyicisi olan kredi notu demiştik ve düzenli ödeme demiştir. Buna göre öncelikle kredi notunu yükseltmek ve yüksek tutmak gerekir. Kredi notunu yükseltmek için de tüm faturaları düzenli şekilde ödemek, çekilen kredileri zamanında ödemek, kredi kartı borçlarını düzenli ödemek ve de belgelenebilir geliri yüksek tutmak gerekmektedir. Bunları düzenli olarak yaptıktan sonra da kredi kartının alındığı bankaya gerekli sms, internet bankacılığı, telefon bankacılığı veya şubeye giderek ulaşıp limit artırma talebinde bulunulabilir ve limit kolayca arttırılabilir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

lk Bahar Modaslk Bahar Modas