Küçük Blog

Küçük Blog tabiri ile herkesin anlam yüklediği blogları bilirsiniz, her birinin içerisinde muhakkak ki önemli zengin içerikler mevcut. Ama neden genel blog ? Şimdi detaya değinmek istiyorum, Türkçe anlamı ile sayfa değil de neden İngilizce olarak blog manasını almış ?

Genelde biz Türkler, yabancı kaynaklara özen gösteririz ve onları kaynak olarak algıladığımızdan bu yaygınlaşma olmuş ayrıca ne kadar  kucuk blog  desem de, herkesin gözünde kocaman dünya kadar bir görünüm sergilediğini de geçmeyeyim ki kimse kızmasın ve bu içeriğimizi kale alıp severek okusunlar. Anlam yüklerken kelimelere günümüzün blogları ne tür bilgi paylaşırlar sorusuna da cevaben bir kaç kelime yazalım değil mi ?
blog
Genel manada Teknoloji ve yaşam ile ilgili ağırlıklı olarak kişinin yani yazarın bilgisi dahilindeki içerikler bulunur. Mesela yazar seo uzmanı ise, yada kadın moda uzmanı ise herkes kendi dalından bir içerik oluşturma derdine düşer. Ziyaretçinin ilgi odağı olması için gündemden en popüler içerikleri kalemine alarak yazmaya başlar. Ticari düşünmeyenlerin tek adresidir blog siteleri bu yüzden bloglar da samimiyet var, öz bilgi var ve dahası var.

Kaynak; kucuk blog

Bir yorum

  1. Artık blog tutan kimse kaldığını sanmıyorum. Herkes backlink, para kazanma derdine düşmüş. Tutanlar da ne hikmetse ya seo uzmanı, ya teknoloji uzmanı. Eskiden böyle değildi buralar 🙂

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

lk Bahar Modaslk Bahar Modas