Lise Mezunu Pöh Alımı

Lise Mezunu Polis Özel Hareket Alımı

Son zamanlarda olaylara müdahalede etkili görev yapan polis özel harekat personellerine ihtiyaç arttığı herkes tarafından fark edilmektedir. Ülkemizde bir çok gencin de hayali olan PÖH yani Polis Özel Harekat personeli alımı yapılacağına dair açıklama yapılmış ve şu bilgiler verilmiştir. 671 sayılı KHK’da yer alan düzenlemeye göre, lise mezunu polis alımı yapılacak.

Yürürlüğe konulan düzenleme şu şekildedir. Özel harekat birimlerinde istihdam edilmek üzere, 28 yaşından gün almamış olmak ve asker terhis tarihinden itibaren 36 aydan fazla zaman geçmemiş olmak şartıyla ve en az lise veya dengi olan okul mezunlarından askerlik hizmetini tamamlamış olanlar başvurabilecek. Ayrıca başvurularda KPSS yani Kamu Personel Seçme Sınavı şartı da aranmaksızın başvuru alınacak. Başvurulardan sonra fiziki yeterlilik ve mülakat sınavları yapılarak yeterli görülenler polis meslek eğitim merkezlerine alınacak.

lise mezunu pöh

lise mezunu pöh

Peki kimler PÖH başvurusunda bulunabilir. Pöh başvuru şartları ve yaş sınırı eğitim sınırı nedir. Bu düzenlemeye göre kimler özel harekat polisi olabilecektir.

1-) Öncelikle 28 yaşından gün almamış olmak gerekiyor.

2-) Askerliğini yapanların terhisten itibaren 36 ayı yani 3 yıl geçmemiş olması gerekiyor.

3-) En az lise mezunu veya dengi okul mezunu olmak gerekiyor.

4-) KPSS şartı aranmayacak, bu önemli bir faktör.

5-) Son olarak ta fiziki yeterlilik ve mülakat sınavında başarılı olanlar polis eğitim merkezlerinde eğitime alınacaklardır.

Tüm bu açıklamalar ve bilgiler ışığında kısa bir zamanda, özel harekat polisi istihdamına dair personel alım ilanın yayımlanacağı beklenmektedir.

Bir yorum

  1. lise mezunu pöh olmak isteyenler için süper haber. askerliği yapıp gelmiş olan ve 3 yıl geçmemiş olan lise mezunları pöh olmak içib başvuru yapabilecek.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

lk Bahar Modaslk Bahar Modas