Polis Alımı İlanı 10 Bin Polis Alımı

Emniyet Genel Müdürlüğü 10 Bin Polis Alımı

Üniversite mezunu olup ta branşı ile ilgili kurumlara atanamayan kişilerin de tercih ettiği bir meslek olan polislik için gündemde olan haberler ve alımlar şu şekildedir.

Son zamanlarda fetö kapsamında açığa almalar ve meslekten atılmalar sonucunda birçok kurumda memur ihtiyacı doğacak gibi görünüyor. Bunlardan biri de polis alımları.

Emniyet Genel Müdürlüğü duyurusuna göre bünyesindeki memur personel ihtiyacını karşılamak üzere toplamda 10 bin kişilik kadro ile memur alacak. Adaylar Lisans Mezunu ve 2015 veya 2016 yıllarında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından KPSSP3 puan türünden puana sahip olan adaylar alınacaktır. 10 bin kişilik kadroda 9 bin Erkek ve bin Bayan olmak üzere toplamda 10 bin Öğrenci alacak.

polis alımları 2016

polis alımları 2016

Sınavda başarılı olarak Polis meslek Eğitim Merkezinde eğitim göre ve eğitim sonunda başarılı olan adaylar polis memuru olarak atanacaktır. Alımı yapılacak adaylardan aranan şartlar aşağıda belirtilmişti. Söz konusu olan alıma ilişkin takvim sadece Polis Akademisi Başkanlığının resmi internet sitesinde www.pa.edu.tr ilan edilecektir.

Polis Meslek Eğitim Merkezlerine başvuru şartları

-Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak,
-2015 veya 2016 yıllarında ÖSYM tarafından yapılan Kamu -Personeli Seçme Sınavından Lisans Mezunları için KPSS P3 puan türünden en az 60 puan almış olan adaylar,
-Emniyet Teşkilatı Şehit ve Vazife malülleri eş ve çocukları için, 2015 veya 2016 yıllarında lisans mezunları için KPSS P3 puan türünden 48 Puan aranacaktır.
-Sınavın yapıldığı yılın 31 Aralık itibari ile 30 yaşını doldurmamış olan adaylar,
-Bayanlar için 162 cm, erkekler için 167 cm boyundan kısa olmayan adaylar, Beden kitle endeksi 18 ile 27 arasında olmalıdır,
-Silah Taşımaya veya Silahlı görev yapmaya herhangi bir engeli bulunmayan adaylar,
-Sağlık yönünden belirtilen şartları taşıyan adaylar,
-Yapılacak güvenlik soruşturmasında olumlu sonuç verecek adaylar.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

lk Bahar Modaslk Bahar Modas