Etiket Arşivi: acente tescilinde muvafakat

Sigorta acenteliğinde muvafakatname şart mı ?

Sigorta acenteliğinde muvafakatname şart mı ? 6102 sayılı Türk Ticaret Kanununun 104.maddesinde “Yazılı olarak aksi kararlaştırılmadıkça, müvekkil, aynı zamanda ve aynı yer veya bölge içinde aynı ticaret dalı ile ilgili olarak birden fazla acente atayamayacağı gibi, acente de aynı yer veya bölgede, birbirleriyle rekabette bulunan birden çok ticari işletme hesabına acentelik yapamaz. “ şeklinde hüküm yer almaktadır.Kanun metni incelendiğinde sigorta şirketlerinin ... Devamını Oku »