Etiket Arşivi: adi ortaklık sözleşmesi

Adi Ortaklıkta Hisse Devri

Adi Ortaklıkta Hisse Devri Adi Ortaklıkta Hisse Devri Adi ortaklık sözleşme değişikliği tescili Adi ortaklık tescili tüzel kişiliğe sahip şirketler için geçerlidir. Şirketler joint venture, iş ortaklığı yapmak istemeleri durumunda ortak bir vergi kaydı açtırmak ve iş bitimini yapabilmeleri için adi ortaklık sözleşmeleri imzalaması ve bunu ticaret siciline tescil ettirmeleri gerekmektedir. Adi ortaklık sözleşmelerinde hisse yüzdeleri yazmaktadır. Sözleşme yüklenicilerce imzalanmaktadır. ... Devamını Oku »

Adi Ortaklık Sözleşme Örneği

Adi Ortaklık Sözleşme Örneği Adi ortaklık sözleşme örneği Adi ortaklık şeklinde işletme kuracağınız zaman nasıl bir sözleşme yapmanız gerektiğini bilmiyorsanız bu örnek işinize yarar diye düşünüyoruz. Aşağıda ticaret sicili müdürlüklerine tescilde faydalı olacağına inandığımız adi ortaklık sözleşmesi örneği sunulmaktadır; lütfen dikkatlice aşağıdaki adi ortaklık sözleşmesini inceleyiniz. ADİ ORTAKLIK SÖZLEŞMESİ Madde 1             TARAFLAR          Unvan                  : Adres                   : Vergi Dairesi     : ... Devamını Oku »

Adi Ortaklık Sözleşmesi

Adi Ortaklık Sözleşmesi Adi ortaklık sözleşmesi Sıklıkla sorulan sorulardan birisi de “Adi ortaklık sözleşmesi nasıl hazırlanır ?” dır. Ticaret şirketlerinin tüzel kişiliği bulunmayan bir ortaklık yapısı ile işlettikleri ticari işletmelerin ticaret sicillerine tescili hakkında tebliğ (İç Ticaret 2009/2) gereği ticaret siciline tescili istenilen tüzel kişiliği olmayan ortaklıklar aracılığıyla işletilen ticari işletmelerin, ticaret siciline tescilinin istenebilmesi için söz konusu ortaklığa ilişkin ... Devamını Oku »