Etiket Arşivi: adres değişikliği

Adres değişikliği karar örneği

Adres değişikliği karar örneği ADRES DEĞİŞİKLİĞİ KARARI KARAR NO                          : TOPLANTI SAATİ             : TOPLANTI YERİ                : KARAR TARİHİ                 : TOPLANTIYA KATILANLAR                     : Şirket genel kurulu şirket merkezinde toplanarak aşağıdaki hususları karar altına almışlardır. 1)Şirket merkezinin ……………………………………….Ümraniye/İstanbul adresine taşınmasına ... Devamını Oku »

Adres değişikliğinde ilçenin yazılmaması

Adres değişikliğinde ilçenin yazılmaması Şirket genel kurulu,yönetim kurulu ya da gerçek kişi işletmelerinde ticaret siciline verilecek dilekçe ve kararlar ile ticari işletmenin adresinin değiştirilmesi yönünde kararlar alınabilir.Ticari işletme yetkilileri adreslerinin değiştirildiğine dair yazı,dilekçe veya kararları ilgili ticaret sicili müdürlüğüne ibraz ederek adres değişikliğini tescil ettirebilirler.Alınan kararlarda nadiren de olsa adres bilgilerinin ilçe kısmının boş geçildiğine rastlamak mümkündür.Böyle bir durumda ticaret ... Devamını Oku »

İşletmeler dikkat “Kaydınız her an silinebilir!”

İşletmeler dikkat “Kaydınız her an silinebilir!” 27.01.2013 tarihli resmi gazetede yayımlanan ticaret sicili yönetmeliğinin 51 ve devamı maddeleri gereğince bir çok işletmenin ticaret sicilindeki kayıtları artık talep olmaksızın da silinebilecek.Adreslerini bildirmeyen işletme sahiplerinin vergi kayıtları silindiğinde vergi dairelerince ilgili ticaret sicili müdürlüğüne yapılacak bildirim sonucunda sicil kayıtları yönetmeliğin 51 ve devamı maddelerine göre resen silinecek.İşletme sahiplerinin olası tüm değişikliklerini ilgili ... Devamını Oku »