Etiket Arşivi: banka istihbarat müdürlüğü

Bankalar Bölge İstihbarat Müdürlükleri

Bankalar Bölge İstihbarat Müdürlükleri Bankaların Bölge İstihbarat Müdürlüklerinin tescili mümkün mü ? Bankaların Bölge İstihbarat Müdürlüğü unvanı altında tescil işleminin gerçekleştirilmesi hususunda kanunda yazılı bir kesinlik yer almamaktadır. Türk Ticaret Kanunu 40/3 maddesine göre ticari işletmelerin şubelerinin bulundukları yer ticaret sicillerinde tescil edilmeleri gerekmektedir. 5411 sayılı Bankacılık Kanununun 3’üncü maddesi ; ”Şube: Elektronik işlem cihazlarından ibaret birimler hariç olmak üzere, ... Devamını Oku »