Etiket Arşivi: cayma süresi

Devre tatilciler yeni yasa ile daha fazla korunacak

Devre tatilciler yeni yasa ile daha fazla korunacak Devre tatilin tanımında bazı değişiklikler yapılarak devre mülk ve uzun süreli tatil gibi bazı tatil üyelikleri de devre tatil kapsamına ve dolayısı ile kanun kapsamına alınıyor.Devre tatil ve devre mülkte, sözleşmenin hazırlanmasından önce tüketiciyi ön bilgilendirme yükümlülüğü satıcıya yüklenmektedir. Yatırımcı ya da satıcı devre tatil ya da devre mülkle ilgili sözleşmelerin tarihini ... Devamını Oku »

Mesafeli sözleşmelerde iyileştirme yapılacak

Mesafeli sözleşmelerde iyileştirme yapılacak Mesafeli satışlarda 4077 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanunu 9/A maddesi ile edimin yerine getirilme süresi olan 30 günlük sürenin yazılı bildirimle on güne kadar uzatılmasına yeni kanun tasarısı ile engel gelmekte 30 günlük süre yazılı bildirim olsa bile uzatılamayacaktır. Kapıdan satışlara ilişkin hükümlerin uygulama alanı bulduğu mesafeli satışlarda cayma süresi olan 7 günlük süre 14 güne ... Devamını Oku »

Kapıdan satış yeni yasa ile kalkıyor

Kapıdan satış yeni yasa ile kalkıyor “Kapıdan satışlar” ismi “iş yeri dışında yapılan satışlar” şeklinde değiştirilecek ve kapıdan satışların sorumluluk kapsamı satıcı için genişletilecek böylelikle kapıdan satışı dışarıda yapılan ancak iş yeri dışında gerçekleşen tüm satışları da kapsayacaktır.İş yeri dışında satış yapacak firmalar Anonim Şirket sermaye kıstasına tabi olacak 50.000 TL sermayeye sahip olması istenecektir.Mevcut yasal düzenlemeye göre tüketicinin sahip ... Devamını Oku »