Etiket Arşivi: devre mülk

Devre tatilciler yeni yasa ile daha fazla korunacak

Devre tatilciler yeni yasa ile daha fazla korunacak Devre tatilin tanımında bazı değişiklikler yapılarak devre mülk ve uzun süreli tatil gibi bazı tatil üyelikleri de devre tatil kapsamına ve dolayısı ile kanun kapsamına alınıyor.Devre tatil ve devre mülkte, sözleşmenin hazırlanmasından önce tüketiciyi ön bilgilendirme yükümlülüğü satıcıya yüklenmektedir. Yatırımcı ya da satıcı devre tatil ya da devre mülkle ilgili sözleşmelerin tarihini ... Devamını Oku »

Devre mülk hakkında hakkınızı savunmanın yolu

Devre mülk hakkında hakkınızı savunmanın yolu Devre mülk hakkı sahiplerinin kullanım haklarını kullanmayarak bir başka seneye bırakmaları ve bu devrin sonucunda kendilerine uygun bir ücretin ödenmesini istemeleri halinde durumu telefonla ya da sözlü olarak değil iadeli taahhütlü bir mektupla devre mülk veren kurum ya da kişiye bildirmeleri gerekmektedir. Hukuki açıdan karşı tarafı temerrüde düşürmenin en önemli yolu budur.  Devamını Oku »

Devre mülk hakkında dikkat edilecek hususlar

Devre mülk hakkında dikkat edilecek hususlar Üzerinde devre mülk hakkı kurulacak yapı veya bağımsız bölümlerin ortak malikler arasında dönem süresi, devir ve teslimi ile istifade şekil ve usulleri, yöneticilerin seçimi ile hak ve sorumlulukları, büyük onarım için ayrılacak dönem, bakım masrafları gibi hususlar devre mülk sözleşmesinde belirlenir. Bu hususları içeren ve bütün hak sahiplerince imzalanan devre mülk sözleşmesi resmi senede ... Devamını Oku »

Devre mülk hakkı nedir ?

Devre mülk hakkı nedir ? Mesken olarak kullanılmaya elverişli bir yapı veya bağımsız bölümün ortak maliklerinden her biri lehine bu yapı veya bağımsız bölümden yılın belli dönemlerinde müşterek mülkiyet payına bağlı bir irtifak hakkı olarak kurulabilen istifade hakkına devre mülk hakkı adı verilmektedir. Kat Mülkiyeti Kanunu Kaynak: Resmi Gazete Web Sayfası Devamını Oku »

Devre tatil nedir ?

Devre tatil nedir ? Devre tatil sözleşmeleri, en az üç yıl süre için yapılan ve bu süre zarfında yıl içinde, belirli veya belirlenebilecek ve bir haftadan az olmayacak bir dönem için bir veya daha fazla sayıdaki taşınmazın kullanım hakkının devri ya da devri taahhüdünü içeren ve bir nüshasının tüketiciye verilmesi zorunlu, yazılı sözleşme ya da sözleşmeler grubudur. Taksitle satış nedir ... Devamını Oku »