Etiket Arşivi: envanter

Bireysel finansal durum tablosu

Bireysel finansal durum tablosu (BİLANÇO)   … ŞİRKETİBAĞIMSIZ DENETİMDEN GEÇMİŞ (GEÇMEMİŞ) … TARİHLİ BİREYSEL FİNANSAL DURUM TABLOSU (BİLANÇO) (Tüm tutarlar TL olarak gösterilmiştir)   Dipnot Referansı Cari Dönem Geçmiş Dönem     20.. 20.. VARLIKLAR   Dönen Varlıklar       – Nakit ve Nakit Benzerleri – Finansal Yatırımlar – Ticari Alacaklar – İlişkili Taraflardan Ticari Alacaklar –  İlişkili Olmayan ... Devamını Oku »

Envanter

Envanter Her tacir, ticari işletmesinin açılışında, taşınmazlarını, alacaklarını, borçlarını, nakit parasının tutarını ve diğer varlıklarını eksiksiz ve doğru bir şekilde gösteren ve varlıkları ile borçlarının değerlerini teker teker belirten bir envanter çıkarır. Tacir açılıştan sonra her faaliyet döneminin sonunda da böyle bir envanter düzenler. Faaliyet dönemi veya başka bir kanuni terimle hesap yılı oniki ayı geçemez. Envanter, düzenli bir işletme ... Devamını Oku »

Fiziki Ortamda Tutulacak Defterlerde Onay Yenileme

Fiziki Ortamda Tutulacak Defterlerde Onay Yenileme Türk Ticaret Kanununa göre Yönetim kurulu karar defteri, yevmiye defteri, envanter defteri ve defteri kebir yeterli yaprakları bulunması halinde yeni hesap döneminin ilk ayı içerisinde onay yenilemek suretiyle kullanılmaya devam edilebilir. Onay yenilemede defterlerin türü değiştirilemez. Kapanış onayına tabi defterlerde onay yenilemenin şekli Kapanış onayına tabi olan yevmiye ve yönetim kurulu karar defterlerinde son ... Devamını Oku »