Etiket Arşivi: sgdp

SGK yersiz ödemelerin başvuru süresi, şekli ve yeri

SGK genelgesinde yersiz ödemelerin başvuru süresi, şekli ve yeri Geçici 47 inci madde hükmünden yararlanmak isteyen borçluların, en geç 31/05//2013 tarihine kadar başvuru formu doldurulmak suretiyle elden ya da posta kanalıyla, 5510 sayılı Kanunun 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının; – (a) bendi kapsamında ödenen yaşlılık aylıklarından kaynaklanan alacaklar için borçlunun ikametgahının bulunduğu, – (b) bendi kapsamında ödenen yaşlılık aylıklarından kaynaklanan ... Devamını Oku »

Sosyal güvenlik yapılandırmasından faydalanacaklar

SGDP yapılandırmasından 01/10/2008 öncesi ve sonrası da faydalanacak 5510 sayılı SGK Kanunun 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (a) “Hizmet akdi ile bir veya birden fazla işveren tarafından çalıştırılanlar” ve (b) “Köy ve mahalle muhtarları ile hizmet akdine bağlı olmaksızın kendi adına ve hesabına bağımsız çalışanlardan ise; 1) Ticari kazanç veya serbest meslek kazancı nedeniyle gerçek veya basit usulde gelir vergisi ... Devamını Oku »

Sosyal Güvenlik Destek Prim borçları yapılandırılıyor…

Sosyal Güvenlik Destek Prim borçları yapılandırılıyor… Sosyal güvenlik kurumu başkanlığı sigorta primleri genel müdürlüğü 2013/8 nolu genelge ile sosyal güvenlik destek prim borçlarının yapılandırılması müjdesini vermiştir. Yapılandırma Kapsamına hangi Kurum Alacakları ve Dönemler girmektedir ? 5510 sayılı SGK Kanunun Geçici 46 ncı maddesine göre “Bu Kanunun yürürlüğe girdiği tarihten önce iştirakçi veya sigortalı olup, Kanunun 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının ... Devamını Oku »