Umre Finansmanı Veren Bankalar

Umre Finansmanı Veren Bankalar

Umre finansmanı yıllardır umreye gitmek isteyen kişilere bankalar tarafından verilen bir finansman çeşididir. Din adamları tarafından caizliği halen tartışma konusu olmaya devam etmektedir. Din alimlerinin önemli bir kısmı kar payı ile taksitlendirilen finansmanların caiz olduğunu ve bu şekilde kredi sağlayarak hacca veya umreye gidilebileceğini söylemişlerdir. Yine aynı oranda bu kredi çeşitlerini eleştiren ve bunun caiz olmadığını söyleyen din alimleri de vardır. Bu tartışmalar süre dursun bankalar hacca veya umreye gitmek isteyen kişilere çeşitli kampanyalarla kredi fırsatları sunmaktadır. Bu makalemizde sizlere hac ve umre finansmanı sağlayan bankalar ve kredilerini anlatacağız.

Kuveyt Türk Umre ve Hac Finansmanı

Kuveyt Türk 36 aya kadar vade ile tüketicilere umre ve hac finansmanı sağlamaktadır. 42 aya kadar taksit imkanı sunarak %1.39 kar oranıyla kredi vermekte müşterilerine taksit imkanı sağlamaktadır. Bu finansmanı sağlamak için Kuveyt Türk’e giderek başvuru formu doldurmalı, gelir belgesi, ikametgah belgesi, ve son 3 aya ait bir elektrik veya su faturası ile başvuruda bulunmalısınız. Daha detaylı bilgi için http://www.kuveytturk.com.tr/hac_umre_finansmani.aspx adresini ziyaret edebilirsiniz.

Türkiye Finans Umre Finansmanı

Türkiye Finans hac ziyareti için kutsal topraklara gidecek umre finansman sağlamaktadır. Yalnız bu finansmandan yararlanabilmek için kutsal topraklara gideceğiniz tur firmasının Umre organizasyonu için yetkili olması ve isminizin kafile listesinde yer alması gerekmektedir. Banka 48 aya kadar taksitlendirilen finansman desteği sağlamaktadır. Detaylı bilgi için https://www.turkiyefinans.com.tr/tr-tr/bireysel/ihtiyac-finansmani/sayfalar/hac-umre-finansmani.aspx adresini ziyaret edebilirsiniz.

Albaraka Türk Umre ve Hac Finansmanı

Albaraka Türk kar payı ile 48 aya kadar ilk kez hacı olacaklara hac bedelinin %49 oranında finans desteği  sağlamaktadır. Eğer daha önce hacca gitmişseniz bu oran %100 e kadar çıkmaktadır. Umre ziyaretleri içinse umre bedelinizin %100’ü oranında finansman sağlamaktadır. Finansmana başvurabilmek için hac veya umre organizasyonu yapacağınız firmanın diyanet işlerinin yetkili kurumlar listesinde yer alması gerekmektedir. Detaylı bilgiyi https://www.albaraka.com.tr/hac-ve-umre-finansmani.aspx adresinden alabilirsiniz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

lk Bahar Modaslk Bahar Modas