Yeni Bankacı Maaşları Nasıl

Yeni Bankacı Maaşları Nasıl

Ülkemizde lisans eğitimi tamamlayıp kamu sektörüne atanamayan bireylerin tercih ettiği bir meslek durumuna geldi bankacılık. Şartlarının güzel olması, mesai ve tatil olanakları ile bankacılık mesleğinin karizmatik bulunması mesleği tercih etmede faktör rol alıyor. Hem de ülkemizde bankacılık sektörü gerektiğince ilerlemiş bir sektör olması da etkili tabi. Bu nedenden ötürü bankacılık pazarında çalışan adedi da gerektiğince çoktur. Bankacıların maaşları da bireyin çalışma potansiyeline göre değişmektedir. Bankacı olarak kariyer gerçekleştirme isteyenler tabi ki natural olarak bankacı maaşlarını merak etmektedir. Bankaların da çalışanlarına verilen maaşların ortalaması değişiklik göstermektedir. Her banka kendi politikalarına göre çalışanlarının maaşlarını belirlemektedir. Kamu bankalarında çalışanların maaşları genel olarak özel sektör bankalara göre daha çok olmaktadır.

yeni bankacı maaşları nasıl

yeni bankacı maaşları nasıl

Bankacıların Maaşları İyi mi

Bankacılık pazarında çalışmak isteyen ve bankacı maaşlarını merak edenler amacıyla edindiğimiz güncel verileri şu şekilde belirtelim. Bankalarda çalışan ve gişe görevlisi olarak vazife yapanlar ortalama olarak 1.500 lira ile 2000 lira maaş almaktadır. ilaveten yemek parası, yol parası, kasa tazminatı var. Uzman muavini ortalama maaşları 2.000 liradır. Şunu belirtelim alt seviye bankacının alacağı maaş asgari 1300 TL olarak belirlenmiş. Özel bankalarda çalışan şahıslardan bazıları performanslarına göre devlet bankalarına göre daha yüksek maaşlar alabiliyor. Bireysel müşteri temsilcileri maaşları ise genellikle bireysel müşteri temsilcileri gişe görevlilerinden 200 lira ile 250 lira daha çok maaş alabilmektedir. Bazı bankalarda bireysel müşteri temsilcileri gişe görevlilerinden çok daha yüksek maaş alabilmektedir. Yani bu fark banka dan bankaya değişik olabilmektedir.

En Yüksek Bankacı Maaşları

Bankalarda müfettişlik, iç denetçilik, eksper yardımcılığı maaşları ise 2600 lira ile 6100 lira arasında maaş aldıkları bilinmektedir. Banka şube müdürleri ise bölge ve şube koordinatörlerinden sonra en yüksek maaş alan kişidir. Bu pozisyonda çalışan bireylerin 7000 lira ile 15000 lira arasında maaş aldıkları bilinmektedir. Bölge ve şube koordinatörü maaşlarına istikbal olursak, bankacılık pazarında çalışan ve en yüksek maaş alınan pozisyon bu bulunduğu bilinmektedir. Zaten mesuliyet kısmı arttıkça maaşta artar bu her işte böyledir. Bölge ya da şube koordinatörü pozisyonunda çalışan bir bireyin 16000 lira ile 22000 lira arasında bir maaş aldıkları bilinmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

lk Bahar Modaslk Bahar Modas